voiajori

Joi, 28.03.2013 site-ul columbofil.net a fost vândut.

Din motive personale d-l Tunduc Marius a anunțat câțiva apropiați că ar vrea să vândă site-ul columbofil.net . Fiind pe fază si fiind în discuții cu doi prieteni să ne facem un site de acest gen, am hotărât rapid, să-i facem  o ofertă d-lui Tunduc pentru acest site. După câteva ore de “negocieri” am ajuns la un acord.

Cine sunt noii proprietari?

Vlad, Paul și Andrei formează noua echipă a columbofil.net.

Suntem 3 băieți tineri din Bihor care dorim să aducem altceva în promovarea concursurilor cu porumbei.

Administrator  principal voi fi eu, Vlad Fildan, pasionat de porumbeii voiajori de la vârsta de 5 ani și membru activ în cadrul A.C. “Voiajorul” Bihor din anul 2007. Andrei și Paul mă vor ajuta în tot ceea ce înseamnă prelucrarea interviurilor și partea de IT.

Ce vom vedea pe columbofil.net?

Pe parcursul acestui an veți putea viziona interviuri cu crescatori simpli, care pur și simplu iubesc porumbeii.

Vor aparea interviuri, articole și altele și cu crescători renumiți din România și nu numai. Vom face și câteva modificări de imagine ale site-ului,dar, nu foarte mari.

În curând vom posta și regulamentul site-ului nostru, pentru că  nu vrem scandaluri, jigniri și alte cele pe site-ul nostru.

Așa că dacă aveți vre-un articol, știre sau un interviu fie el video sau scris puteți să ni-l trimiteți și noi îl vom publica cu multă plăcere gratuit.

Veți avea parte și de surprize plăcute alături de noi cum ar fi concursuri cu premii și multe altele.

Rămâneți aproape de columbofil.net!!!

Echipa columbofil.net vă transmite sloganul nostru: WE LOVE PIGEONS!

Adaugat pe 31 Mar 2013 de |  | 14,954 views

33 pareri la articolul “Site-ul columbofil.net are noi proprietari!”


 1. Traian B. says:

  Felicitari noilor proprietari, asteptam cu nerabdare noutatile si concursurile ce le veti avea. Din punctul meu de vedere este printre primele 3 site-uri de acest gen din tara si sper sa ajungeti cat mai sus. Bafta!

 2. dudu says:

  e bine dar acest vildan nu a fost scluga lui tunduc
  Domnule dudu, la finalui frazei urmeaza punct sau semnul intrebarii?
  Multumesc anticipat pentru informatie
  Vlad Fildan – admin1

 3. martin florin says:

  Daca treaba asta cu vandutul sitului e pe bune va rog sa nu va comportati ca si ceilalti doi administratori. Daca veti face la fel ca si ei e clar.
  Eu sincer va doresc succes pentru ca sunt satul de scandaluri aproape peste tot. Putine situri fac exceptie.

 4. SANTA says:

  bravo VLADUT si melodia sa moara dusmani……

 5. alin says:

  Il cunosc personal pe Vlad si e un baiat de nota 10* care te ajuta oricand neconditionat.Cate a facut el pentu centrul Alesd si dezvoltarea columbofiliei in zona nu cred ca va mai reusi sa faca cineva vreodata.
  Inainte de al ataca datii un telefon si va veti convinge singuri ce fel de om este.
  SUCCES VLAD!

 6. dan timpa says:

  Succes!

 7. Blaga Sorin says:

  ce a zis Alin este perfect adevarat daca toti columbofili Bihoreni ar fi la fel de interesati de promovarea sportului columbofil am fi peste 200 de membri in Bihor .Spun asta in cunostinta de cauza fiind responsabil de centru Alesd care a crescut intr-un an cu un nr.de 9 membri de la 22 la 31.Datorita faptului ca toti membri promoveaza sportul columbofil nu scandalu columbofil.Nu in ultimul rand felicit pe cei 5-6 columbofili alesdeni care duc o munca mai sustinuta printre acestea se afla si Vladut. Felicitari si cred ca prin promovarea pe care o sa o faci prin intermediul site-uli columbofil.net centru Alesd va putea intruni conditiile pt imbarcarile la fond .Mult succes!

 8. admin1 says:

  @ alin
  Iti multumesc mult pentru aprecieri. Dar dupa cum a adaugat si Sorin suntem 5-6 care facem tot ceea ce ne sta in putinta pentru a atrage cat mai multi columbofili noi in zona noastra. As aminti printre acestia pe Blaga Sorin, Monea Daniel, Tunduc Marius. Doar prin promovarea lucrurilor frumoase putem creste ca si numar de columbofili.

 9. marius popa says:

  felicitari noilor proprietari

 10. victor says:

  Bravo baieti..nu administratorii unui site trag un jos columbofilia , cu totul altii…pentru cine munceste felicitari si e normal sa si castige.

 11. marius says:

  SI EU IL CUNOSC PE VLAD SI E UN BAIAT FOARTE DE TREBA TE AJUTA CAND AI NEVOIE.
  FELICITARI NOULUI PROPRIETAR.
  SUCCES.

 12. marius says:

  TINEO TOT ASA.

 13. Marius Tunduc says:

  Nu plecati urechea la impotentii Romaniei. Mergeti inainte!!!
  Vlad e alaturi de mine de vre-o 6 – 7 ani, asadar are experienta necesara sa fac ce trebuie, inclusiv profit de pe urma muncii lui.
  Cat priveste reactiile ,,nebunului,, cred ca e important sa nu-l bagam in seama pentru ca privindu-se in oglinda nici macar el nu vede nimic!!!

 14. razvan says:

  felicitari si sper sa vedem o alta fata a site-lui.

 15. dudu says:

  intradevar fildan acesta poate sau este un baiat deosebit si domnul CRET este un super om dar marius la cam distrus

 16. PESCARU ALEXANDRU says:

  SUCCES !!!

 17. ioan says:

  felicitari Vladut,tine o tot asa,e bine,ma bucur,pt tine,si pt ,,asociatii,, tai,sper sa faceti treaba de calitate.,,vint in aparate si camere,in interviuri si reportaje.

 18. Zeno says:

  Mult succes noilor propietari.
  Sper sa nu dezamageasca pe nimeni , de asemenea mult succes si in sportul columbofil.

 19. Sandu Huzu says:

  Felicitari si succes maxim Vladut.E bine ca ai preluat de la Marius acest site ca el chiar nu avea prea mult timp.E foarte bine ca nu acceptati comentarii “de doi lei” care nu isi au locul intre oamenii care au “cei 7 ani de acasa” si iubesc porumbeii. Sunt convins ca o sa va descurcati foarte bine.
  Cred ca nemultumirile sau opiniile diferite se pot exprima si civilizat si astfel, solutii se pot gasi la multe probleme din columbofilie.

 20. calin22 says:

  Mult succes noilor proprietari! iar dupa cum spunea si d-l martin florin (comentariul.3) sper ca voi sa nu fiti ca ceilalti doi si sa vedem ceva mai diferit pentru ca sincer eu m-am saturat de toate scandalurile,jicnirile, si prefer sa citesc un articol interesant sau sa cunosc diferiti columbofili, sau un interviu cu columbofili decat sa vad cum se cearta alti.
  Vant in pene va doresc!

 21. claudiu lup says:

  succes,tineree!

 22. Alin Rosu says:

  Succes baieti!!!Speram ca odata cu inceperea sezonului sa ne tineti la curent cu tot ce se intampla in legatura cu concursurile si etapele care vor fi,vremea etc.

 23. a.m says:

  Felicitari celor 3 si mult succes de acum inainte!

 24. admin1 says:

  Multumim mult pentru urari, chiar avem nevoie de incurajarile voastre.
  Speram sa va tinem la curent cu toate noutatile, va vom tine la curent si cu vremea. Vom incerca sa promovam si sa facem cunoscut succesul crescatorilor la diferite etape fie ele de viteza sau maraton etc.
  Speram din tot sufletul sa nu dezamagim si toti vizitatorii site-ului nostru sa intre cu placere aici, sa se simta ca si intre prieteni.

 25. Felicitări Vlad,Andrei şi Paul! Mult succes pe viitor!

 26. ticutel says:

  bravo.sper ca prin retragera lui marius tunduc ,columbofil.net sa redevina .daca va intereseaza sa vedeti ce fac romani in spania si mai ales in madrid uitativa pe fcmadrid.com agrumadrid.com si clubcolombofilocorredordelhenares.blogspot.com.es

  va doresc sa aveti parte numai de bucurii si sa lasati oamenii sa isi spuna parerea nu cum facea bogdan (cei care spuneau altceva decat dorea el sa apara ,nu le publica) cu stima ticutel harabagiu

  ticutel.sunphoto.ro

 27. ticutel says:

  bravo.sper ca prin retragera lui marius tunduc ,columbofil.net sa redevina o buna plataforma de vizionat stiri despre porumbei .daca va intereseaza sa vedeti ce fac romani in spania si mai ales in madrid uitativa pe fcmadrid.com agrumadrid.com si clubcolombofilocorredordelhenares.blogspot.com.es
  va doresc sa aveti parte numai de bucurii si sa lasati oamenii sa isi spuna parerea nu cum facea bogdan (cei care spuneau altceva decat dorea el sa apara ,nu le publica) cu stima ticutel harabagiu
  ticutel.sunphoto.ro

 28. admin1 says:

  @ ticutel
  As fi interesat de interviuri cu columbofili romani care concureaza acolo. Nu stiu cum s-ar putea realiza. As fi dispus sa platesc pt asta 🙂 Ar iesi ceva super, 2-3 interviuri cu cei mai buni.

 29. petre popescu says:

  Felicitari

 30. ticutel says:

  nu trebuie sa platesti daca vrei poti veni aici si sa faci interviuri cu cine vrei.eu o sa te ajut .de fapt acum 2 ani am trimis rezultatele romanilor aici pe columbofil.net.uite numarul meu in caz ca vrei sa ma suni 0034638068971

 31. admin1 says:

  @ ticutel
  Multumesc pentru amabilitatea dvs.Daca distanda dintre dvs si mine ar fi una mult mai mica, credeti-ma, in acest weekend as fi la dvs. Plus de asta situatia financiara nu imi permite sa ma deplasez pana in Spania. Daca dvs aveti vre-un articol scris, video, poze sau rezultate ale crescatorilor romani de acolo puteti sa le trimiteti si le vom publica cu multa placere.
  contact@columbofil.net sau fildan_wlad13@yahoo.com

 32. ticutel says:

  rezultatele le puteti copia de pe adresele puse mai sus .fcmadrid.com e regional agrumadrid e la intercluburi si clubcorredordelhenares e clubul nostru al majoritatilor adica suntem mai multi romani ca spanioli .dar in special uitate pe clubul nostru.clubcolombofilocorredordelhenares.blogspot.com.es cu stima ticutel harabagiu

  ticutel.sunphoto.ro

  multumesc mullt.
  admin1

 33. ginel bolintin says:

  cate evenimente si eu aflu deabea acum )))).felicitari baietii si pentru acest site si mai ales pt.reusitele columbofile vorbim zilele astea vladut.

Spune-ti parerea

*